Skandal Karar! Yine Tarikat Yine İstismar: Öğretmen Serbest Bırakıldı

Tarikatlar yine çocuğa yönelik cinsel istismar olayıyla gündeme geldi. Süleymancılara ait bir erkek yurdunda 14 yaşın altındaki 5 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen serbest bırakıldı. 

Skandal karar sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti ve suç duyurusunda bulundu.

Çocuklara yönemli cinsel istismar olayları gün geçtikçe artarak devam ediyor. Tarikatlar cinsel istismar olayların sürekli göbeğinde kaldıklarını görüyoruz.

Halk TV’den Onur Dalar’ın haberine göre; 14 yaşın altındaki 5 erkek öğrenci, ifadelerinde yaşadıklarını anlatarak cinsel istismarı ortaya döktüler. Mağdur çocuklar, din eğitmeninin kendilerine “Karım” dediğini ve şiddet uyguladığını iddia etti.

Olayın, çocuklardan birisinin cinsel istismarı ailesine anlatması üzerine ortaya çıktığı ve ailenin durumu hemen polise gittiği ifade edildi. Polisin diğer mağdurların ifadelerine de başvurduğu ve cinsel istismarı doğruladıkları öne sürüldü. İddiaların bir kısmını kabul eden şüpheli öğretmen, adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Kamuoyu baskısıyla harekete geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, olaya ilişkin açıklamlarda bulundu. Bakanlığın açıklaması ise şöyle:

‘Bakanlık avukatlarımız tarafından olayla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Yargılama sürecine müdahil olarak, suçluların en ağır cezayı almasının yakın takipçisi olacağız. Mağdur çocuklara ve ailelerine yönelik başta psikososyal destek olmak üzere hizmet modeli çalışmamız devam etmektedir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir