Silivri Sehir Geçiş Viyadüğü düzenlenen törenle açıldı.

Silivri Belediyesi’nin katkıları ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından projelendirilen Silivri Şehir Geçiş Viyadüğü tamamlandı. Proje ile Silivri’de kronikleşen trafik yoğunluğu da ortadan kalkacak.

TÜM HALKIMIZ İÇİN YAPTIK

Viyadüğün hizmete açılmasıyla ilgili düzenlenen törende konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Bu proje Silivri’nin iki yakasını bir araya getiriyor” dedi. Proje hakkında birçok kişinin, ‘yapılamaz, yapsın da görelim, bu proje olmaz’ dediğini, dalga geçtiğini anlatan Yılmaz, “Bu projeyi yapmak, bitirmek bize nasip oldu. Bunları söyleyenler bu projenin üzerinden geçtiklerinde biraz olsun ar ederler biraz olsun söylediklerinden pişman olurlar. Çünkü biz bu hizmetleri bu projeleri tüm vatandaşlarımızın kullanması için yapıyoruz” dedi.

KENT MERKEZİ OLUŞTURDUK

Viyadükle birlikte trafikte büyük bir rahatlama sağlanacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Daha da önemlisi bu viyadüğün altında 22 bin metrekare bir yaşam alanı bir kent merkezi oluşturacağız. Sosyal donatılar, yürüyüş alanları, oturma alanlarıyla çok kıymetli bir yer yapacağız. Biz gece uyumadan gündüz yorulmadan çalışıyoruz. “ diye konuştu.

Viyadüğün yapımı, ATİS Asfalt Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş, tarafından gerçekleştirilirken, çalışmalar sırasında bozuk kavşak, sinyalizasyon yaya ve tek yönlü araç altgeçitleri yıkıldı. Hali hazırda hemzemin olarak hizmet veren yolun kotu yükseltilerek 321,6 metre viyadük ile şehir geçişi sağlandı. Viyadük altında 2 adet hemzemin kavşak, birçok noktadan yaya geçiş koridorları ve yeni bir rekreasyon alanı kazandırıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir