İstanbul’da Ramazan Hazırlığı: 28 Zincir Markette Et Fiyatları Sabitlendi!

İstanbul’da kırmızı et fiyatları sabitlendi. Türkiye Perakendeciler Federasyonu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER) Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Et ve Süt Kurumu protokol imzaladı. Protokol çerçevecinse ramazan ayı boyunca kırmızı et fiyatları sabitlendi.

KIRMIZI ET FİYATLARI NE OLDU?

Ramazan boyunca et fiyatlarının sabitleneceğini söyleyen Güzeldere, şunları kaydetti:

“ESK yetkilileriyle yaptığımız çalışmalar sonucunda ramazan ayı boyunca kırmızı et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme kararı aldık. ESK ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde, İstanbul PERDER olarak, ramazan ayı boyunca dana kıymanın kilogram fiyatını 314 liradan, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 344 liradan satışa sunmaya devam edeceğiz. Yerel perakende olarak üye zincir marketlerimiz ile ramazan ayının bereketini sofralara taşımaya kararlıyız ve ramazan fırsatçılarına göz açtırmayacağız.”

ZİNCİR MARKETLERİN LİSTESİ

Güzeldere, İstanbul’da kırmızı etin sabitleneceği marketleri şöyle sıraladı:

“Hakmar, Happy Center, Kim Market, Gökkuşağı Market, Onur Market, Biçen Market, Mopaş Market, Özkuruşlar Market, Sarıyer Market, Snowy Ulu Kardeşler, Örnek Market, Show Market, Altun Market, Anpa Gross, Birmar, Deniz Group, Ecemar, Şimşekler Market, Birlik Gross, Grup Gökkuşağı, İklim Mağazacılık, Kılıç Market, Karabağ Market, Nar Market, Onur Hipermarketleri, Irmaklar Market, Rota Market, Taş Kasap.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir