Robert De Niro: Konuşmamı makasladılar, buna nasıl cesaret ederler?

Gotham Film ve Medya Enstitüsü tarafından verilen Gotham Ödülleri, dün akşam düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Robert De Niro’nun ödül törenindeki konuşmasında beklenmedik çıkışıyla herkesi şaşırttı.

80 yaşındaki Oscarlı oyuncu, New York’ta düzenlenen törende, kendisinin de Leonardo DiCaprio ve Lily Gladstone ile birlikte başrolleri paylaştığı, Martin Scorsese’nin ‘Dolunay Katilleri’ (Killers of the Flower Moon) filmi için ‘Tarihsel Simge ve Yaratıcıya Saygı’ ödülünü vermek üzere sahneye çıktı.

NTV’de yer alan habere göre, De Niro, Osage şefi Geoffrey Standing Bear’ın uzun metrajlı videosunun oynatılmasının ardından hazırladığı konuşmayı sahnede okudu ve konuşmasının başlangıcının kesildiğini söyledi. Daha sonra telefonunu çıkaran oyuncu, konuşmasının kesilmemiş halini telefonundan okudu.

“Tarih, artık tarih değil. Gerçek, gerçek değil ve gerçekler bile alternatif gerçeklerle değiştiriliyor. Komplo teorileri ve çirkinlik tarafından yönlendiriliyor” diye söze başlayan De Niro, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Florida’da genç öğrencilere kölelerin kişisel çıkarları için kullanılabilecek beceriler geliştirdikleri öğretiliyor. Eğlence endüstrisi bu iltihaplı hastalığa karşı dirençli değil. Dük John Wayne’in Yerli Amerikalılar hakkında söylediği meşhur söz şöyleydi: Bu büyük ülkeyi onlardan almakla yanlış yaptığımızı düşünmüyorum. Yeni topraklara ihtiyaç duyan çok sayıda insan vardı ve Kızılderililer bencilce bu toprakları kendilerine saklamaya çalışıyorlardı.”

‘TRUMP BİZE 30 BİNDEN FAZLA YALAN SÖYLEDİ’

Taxi Driver filminin yıldızı, “Yalan söylemek, şarlatanın cephaneliğindeki başka bir araç haline geldi. Eski başkan, dört yıllık görev süresi boyunca bize 30 binden fazla yalan söyledi ve mevcut intikam kampanyasını sürdürüyor. Tüm yalanlarına rağmen ruhunu gizleyemiyor. Zayıflara saldırıyor, doğanın armağanlarını yok ediyor ve saygısızlığını gösteriyor, örneğin Pocahontas’ı hakaret olarak kullanıyor” şeklinde konuştu.

‘BUNA NASIL CESARET EDERLER?’

De Niro, konuşmasının ‘Dolunay Katilleri’ filminin arkasındaki Apple stüdyosu ve Gotham Ödülleri yetkilileri tarafından şekillendirildiğini belirtti.

De Niro, “Bunları söyleyeceğim ama Apple’a ve onlara teşekkür ederim, Gotham’lar, Apple, falan filan… Ama yaptıklarından sonra onlara teşekkür etmek istemiyorum. Gerçekten buna nasıl cesaret ederler?” diye sözlerini bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir