Multinet Up: “Çalışan yardımı yapan şirket sayısı her sene artıyor”

Yemek kartı, kurumsal hediye ve sosyal yardım kartı, akaryakıt, konaklama ve toplu satın alma çözümleriyle şirketlere tasarruflu gider yönetimi hizmeti veren Multinet Up, işverenlerin yaptığı çalışan yardımları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Şirketlere operasyonel verimlilik ve maliyet avantajı sunarak tasarruf imkânı sağlayan Multinet Up, işverenlerin yan hak uygulamaları ve çalışan yardımları kapsamındaki kurumsal hediye tercihlerini ortaya koyan pazar araştırmasının sonuçlarını paylaştı.  

“Çalışan yardımı yapan işletmelerin oranı yüzde 65’in üzerinde”

Multinet Up’ın Kuantum Araştırma iş birliği ile her yıl işletmelerin kurumsal yardım ihtiyaçlarını karşılama yöntemlerine yönelik gerçekleştirdiği, 1500’den fazla büyük, orta ve küçük ölçekli işletmenin katılımıyla düzenlenen araştırmanın 2023 sonuçlarına göre; çalışan yardımı yapan işletmelerin oranı 2021’de yüzde 45, 2022’de yüzde 60 olurken bu oran 2023’te yüzde 65’in üzerine çıktı.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Multinet Up CMO’su Bora Işık, “Gerek Kuantum Araştırma ile gerçekleştirdiğimiz pazar araştırmasının sonuçları gerekse kurumsal hediye ve sosyal yardım çözümümüz MultiGift’i kullanan işletmelerden aldığımız geri dönüşlerden yola çıkarak rahatlıkla ifade edebiliriz ki çalışan yardımında bulunan işletmelerin sayısı her geçen sene artıyor. Çalışan motivasyonunu ve iş yerine bağlılığını artırmak amacıyla, yılbaşı, yıldönümü, evlilik gibi özel günlerde ve kıdem ödüllendirmelerinde başvurulan kurumsal yardım uygulamaları en çok toplumsal dayanışmanın benimsendiği bayram dönemlerinde gerçekleştiriliyor. Çalışan yardımında bulunan işverenlerin sayısında son yıllarda gözlemlenen artışı, artan enflasyon karşısında çalışanının refah seviyesini korumaya yönelik eğilimlerin yansıması olarak okumak mümkün” dedi.

“MultiGift’te son 3 yılda 4 kat büyüme elde ettik”

Işık, “Araştırmamızda kurumsal yardım uygulamalarına başvuran işverenlerin tercihlerinde etkili olan unsurları da inceledik. İşverenler için çalışana tanımlanan bakiyenin, amacına uygun şekilde kullanılmasının önemli olduğunu gördük. Yine işverenler için çalışan yardımının birincil ve öncelikli ihtiyaçları karşılayabilmesi, kullanım alanları arasında ve farklı KDV oranlarında yardım sağlaması dikkat çekici bulgular arasındadır. Bir diğer önemli tercih unsuru ise bu bakiyenin kullanılabileceği markaların sayısı ve niteliği. Çalışanın geniş seçeneklere sahip olması, prestijli markalardan oluşan harcama noktalarına kolayca erişebilmesi işverenler tarafından oldukça önemseniyor. İşverenlerin marka kartı tercihlerinde etkili üçüncü en önemli unsur ise kendilerine sağlanan indirim oranları. Multinet Up olarak düzenli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz pazar araştırmalarıyla ve tüketici anketleri sonucunda ortaya çıkan değerlendirmelere göre her zaman yeni çözümler üretiyor, MultiGift çatısı altında sunduğumuz ürün çeşitliliğini, bu ürünlerin sağladığı avantajları artırıyoruz ve dijital kullanım alanlarını çeşitlendiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu aksiyonlar sonucunda işverenlerin taleplerine etkin şekilde yanıt verdiğimiz için MultiGift tercih eden işletmelerin sayısı da hızla yükseliyor. MultiGift’te son 3 yılda 4 kat büyüme elde ettik” dedi.

MultiGift ile maliyet avantajı, zaman tasarrufu ve kullanım kolaylığı sağlanıyor

MultiGift yüzde 45’e varan vergi muafiyeti ile işverenlere maliyet avantajı sağlarken, tedarik ve operasyon süreçlerini de ortadan kaldırarak zamandan tasarruf sağlıyor. Kullanıcılar 20 bini aşkın harcama noktasında kendilerine tanımlanan bakiyeleri kullanarak fiziki kartlarıyla veya dijital kod ve SMS gibi dijital alternatiflerle ödemelerini gerçekleştirebiliyor. MultiGift Happy Center, Mopaş, Çağrı, KİM Market gibi binlerce marketin yanı sıra A101, CarrefourSA, Hepsiburada gibi alternatif marka çözümleriyle de çalışanlara kendi ihtiyaçlarına yönelik alışveriş yapma imkânı sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir