Habertürk TV’de şok ayrılık… Ebru Baki istifa etti

Medyaradar’ın haberine göre Habertürk TV ekonomi müdürü ve Para Gündem programı sunucusu Ebru Baki, 5 yıldır görev yaptığı kanalla yollarını ayırdı.

Baki, Genel Müdür koltuğunda Alişer Delek’in oturduğu ve son günlerde flaş transferlere imza atan Sözcü TV ile anlaştı.

Deneyimli sunucu ekonomi ve siyaset dünyasından haberleri gündeme getireceği bir programla ekranlarda olacak.

TARTIŞMADA İKİ KİŞİ İSTİFA ETMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “yeni anayasa taslağı” hakkında yorum yapan Habertürk TV sunucusu Ebru Baki MHP tarafından hedef gösterilmişti. MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’in Baki’ye yönelik ifadelerine ilişkinse Bülent Aydemir de canlı yayında “Bu ifadeleri aynen Ulvi Bey’e iade ediyorum” demiş ve Yönter’le Bahçeli’den özür dilemesini talep etmişti. Olayı takibense MHP Habertürk TV’ye karşı toplu bir kampanya başlatmış ve Ebru Baki ile Bülent Aydemir’i doğrudan hedef göstermişti.

ANKARA TEMSİLCİSİ KOVULDU, GENEL YAYIN YÖNETMENİ İSTİFA ETTİ

Habertürk TV ile MHP arasında yaşanan gerilimde peş peşe gelişmeler yaşandı. MHP’nin hedefinde olan Habertürk’ten art arda ayrılık haberleri gelmişti. MHP’nin Ebru Baki’yi hedef almasına tepki gösteren ve “özür dileyin” çağrısında bulunan Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ile yollar ayrılırken, kanalın genel yayın yönetmeni Kürşad Oğuz da istifa etti.

EBRU BAKİ KİMDİR

Üniversite döneminde Hürriyet Gazetesi’nde ekonomi servisinde staj yaptı. Lise hayatında eğitim amacıyla başvurduğu programlar aracılığıyla yurt dışında bulundu ve çeşitli burslardan faydalandı.

İletişim Fakültesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü’ne devam etti. Hürriyet Gazetesi’nde stajyerlikten muhabirliğe uzanan 7 yıllık bir dönem geçirdi. Bilişimden, iş dünyası ve tüketici haberleri ile ilgili çeşitli ödüller kazandı.

Hürriyet’ten sonra televizyon macerası başladı. CNN TÜRK’te ekonomi haberlerini sunmaya başladı. CNN TÜRK’te Parametre ve Ebru ile Pazarlık programlarını sundu.

Ebru Baki, hafta içi her gün Habertürk TV’de ekrana gelen Para Gündem programıyla izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Odatv.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*